Bloga pirmais raksts – iepazīšanās

Esmu Armands, kam iekšā mājo neremdināma vēlme izveidot kaut ko tādu, kas darītu labu pēc iespējas vairāk cilvēkiem visā pasaulē. Bet tajā pašā laikā arī neaizmirst par cilvēkiem sev apkārt, kur domāju par ģimeni, draugiem …

Esmu Armands, kam iekšā mājo neremdināma vēlme izveidot kaut ko tādu, kas darītu labu pēc iespējas vairāk cilvēkiem visā pasaulē. Bet tajā pašā laikā arī neaizmirst par cilvēkiem sev apkārt, kur domāju par ģimeni, draugiem apkārt un mūsu Latviju.

Armands ar savu lielāko atbalstu Agnesi

Jau gadu strādāju pie īpaša matemātiska algoritma izveides, kas spēs cilvēkiem atrast visforšāku dāvanu. Idejā mēģinu iedzīvināt to, ka rezultātam ir jābūt tādam, ka patiesi iepriecināts ir ne tikai dāvanas saņēmējs, bet arī dāvanas dāvinātājs. Dāvināšanas process tomēr ir abpusējs notikums.

Esmu šo dāvanu meklētāju nosaucis par tip4me. Angļu valodā to izrunā kā “tip for me”, ko latviski varētu pārfrāzēt kā “ieteikums man”. No tip4me ir arī radies šī bloga nosaukums.

Tip4me mērķis

Vispārējo tip4me mērķi varētu iedalīt divās daļās:

 1. Piedāvāt uz emocijām un pievienoto vērtību virzītas dāvanu idejas, kuras var apkopot apstrādājot pēc iespējas plašu informāciju. Viens no unikālajiem risinājumiem ir personas astroloģijas un numeraloģijas datu apstrāde.
 2. Apkopot visplašāko dāvanu piedāvājumu, kas sevī ietver produktus, izklaides un atpūtas iespējas, pārsteigumu idejas, ziedošanas iespējas un daudz ko citu, kas var būt kā lieliska dāvanas ideja. Piedāvājumam nav ierobežojuma.

Gribu skatīties un redzēt soli tālāk, par to, ko dara visi dāvanu meklētāji pasaulē. Šķiet, ka visi ir iestrēguši vienā un tajā pašā apburtajā lokā, kas koncentrējas uz konkrētiem svētkiem (šobrīd ir aktuāla Valentīndiena), dāvanu meklētājos ir ļoti novienkāršota pieeja tam, kas ir apdāvināmā persona (dāvana mīļotajam, tēvam vai draugam, kas tuvojas 30 gadu dzimšanas dienai). Mēs skatāmies daudz dziļāk.

Šobrīd esmu uztaisījis pavisam vienkāršu demo, kas jau ir pieejams tip4me.com, kas meklē dāvanu balstoties uz personas dzimšanas dienas datumu. Dāvanas meklēšanā tiek izmantots personas astroloģiskais un numeraloģijas profils (zodiaka zīme un dzīves ceļa, jeb Lifepath cipars).

Tip4me.com demo lapa

Bloga mērķis

 • Iesaistīt cilvēkus, kam šī ideja šķiet interesanta, un kas grib līdzdarboties. Ideja ir vērsta uz sabiedrības ieguvumu, jo vērsta uz radošumu un svarīgu cilvēku iepriecināšanu. “Svarīgu cilvēku” ir gana plašs skatījums, jo mums katram ir savs tuvo cilvēku loks – citam tā ir tikai ģimene, citam draugi, kolēģi, kaimiņi, radi, biznesa partneri u.t.t.
 • Informēt visus iesaistītos par projekta virzību. Lai katrs, kas atbalsta projektu kaut ar savu Like&Share zin, kas notiek. Projekts ir globāls, tāpēc mani pilnībā nesatrauc, ka kāds var nozagt šo ideju, jo lielākais spēks slēpjas idejā, tās izpildītājos un iesiastīto veidotāju pulkā. Ticu, ka tas nav nozogams.
 • Pārbaudīt šīs idejas nepieciešamību un plānotā risinājuma noderīgumu. Caur diskusijām un aptaujām varam radīt produktu, kas tiktu radīts tieši tāds, kāds tas nepieciešams jums. Mēs katrs esam citādāks, tāpēc gribu dzirdēt ik viena ieteikumus, kritiku un atbalstu. Ceru uz ik katra patiesumu līdzdarbojoties šī produkta attīstībā.
 • Izcelt un pateikties tiem, kas tic tip4me idejai un tās īstenošanas iespējai.
 • Radīt jaunas iespējas finansējuma piesaistei, jo šobrīd darbojamies personīgo līdzekļu ietvaros.

Par ko rakstīšu

 1. Soli pa solim izstāstīšu projekta ideju. Kā redzu visu bildi, kas veido projekta unikalitāti un kādu pievienoto vērtību tā sniegs jums ik katram.
 2. Aprakstīšu izpētītās lietas – dāvanu meklēšanas tirgu, risināmo problēmu klāstu, dažādo dāvanu meklētāju auditoriju un daudzus citus tematus. Būs interesanti.
 3. Informēšu par cilvēkiem un uzņēmumiem, kas tic un atbalsta šī projekta attīstīšanu. Ticu, ka tas var palīdzēt Latvijas ražotājiem iziet pasaulē, un darīšu visu iespējamo, lai šis projekts to sekmētu. Būtiski, protams, ka tip4me stingri turēsies pie savām vērtībām (aprakstīšu turpmākajos rakstos).
 4. Gribētos radīt stāstu, kā mēs kopā varam radīt Latvijas “Skype” vai “Etsy”. Es esmu kaut kur pa vidu starp Latvijas Startup sabiedrību un parasto cilvēku. Esmu gatavs pietiekoši atklāti padalīties par to, kādi ir aktuālie jautājumi virzot šo projektu no nulles. Jau šobrīd saņemu vidēji 8 nozīmīgus ieteikumus katru dienu, kuriem kā cilvēks, kas iet uz savu mērķi, gribu piekrist un īstenot bet limits ir 24h.
 5. Informēšu par projekta statusu – cik tālu esam tikuši, un kas ir nākošie soļi. Dalīšos ar informāciju, tik daudz, cik to atļaus konkrētā projekta attīstības situācija un konfidencialitātes nosacījumi.
 6. Arī par sevi un savu motivāciju šī projekta kontektā man būs ko teikt. Par to, cik daudz pats esmu palicis pateicību parādā cilvēkiem, kas man izdarījuši daudz ko labu. Par to, cik grūti man nopirkt dāvanas pašiem tuvākajiem. Ceru, ka arī citi šajā blogā par to varēs padalīties.

Mērķis jau liels, tad jau redzēsim, kā veiksies!

 

Komentēt